Informacje o ubezpieczeniach

Ile kosztuje ubezpieczenie roweru i czy warto?

Największym ryzykiem, z jakim spotykają się posiadacze jednośladów, jest ich kradzież – może dojść do niej na przykład na klatce schodowej, w piwnicy czy też w terenie, na parkingu. Rowery ulegają też zniszczeniu w wyniku zdarzeń losowych, jak na przykład zalanie bądź wypadek. Kiedy warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia? Polisę z pewnością warto rozważyć, jeśli jesteśmy posiadaczami sprzętu o dużej wartości. Zakup dobrego roweru to często spore koszty, a jego naprawa również potrafi mocno odbić się na portfelu – na szczęście można się przed tym ustrzec.

Przejdź

Czy ubezpieczenie turystyczne jest obowiązkowe?

O wykupienie polisy ochronnej dla podróżnych troszczymy się dość rzadko, jeśli wybieramy się tylko na krótki zagraniczny wyjazd. Jednakże w momencie, gdy planujemy dłuższą wycieczkę lub zabieramy ze sobą cenne przedmioty, zaczynamy myśleć o zapewnieniu sobie odpowiedniego zabezpieczenia – na przykład na wypadek zgubienia bagażu albo nagłej choroby. Z kolei sytuacje, w których wykupienie ubezpieczenia turystycznego jest wymagane prawnie, zdarzają się raczej rzadko, ale niewypełnienie tego obowiązku może postawić nas przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. O jakich przypadkach mowa?

Przejdź

Brak ciągłości w OC — konsekwencje

Na każdym właścicielu pojazdu mechanicznego ciąży obowiązek wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, czyli popularnego OC. Co jednak, jeśli dojdzie do przerwania ciągłości OC? Jakie konsekwencje grożą kierowcom w przypadku braku wymaganej polisy?

Przejdź

Ubezpieczenie mieszkania przez najemcę - czy trzeba je mieć?

Czy osoba mieszkająca w wynajmowanym lokalu powinna zatroszczyć się o wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia?

Przejdź

Jak napisać wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych?

Umowę zwykle podpisuje się na 12 miesięcy – jeśli jednak znajdziesz ofertę o korzystniejszych warunkach, możesz przygotować wypowiedzenie tej aktualnie obowiązującej. Co powinno znajdować się w takim dokumencie i kiedy należy go złożyć, by został uznany?

Przejdź

Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Lista obowiązkowego wyposażenia każdego samochodu w Polsce jest bardzo krótka.

Przejdź

Co zrobić jeśli sprawca zbiegł lub nie miał OC?

W większości przypadków w razie zdarzenia drogowego, takiego jak kolizja czy wypadek, odszkodowanie wypłacane jest z ubezpieczenia OC sprawcy.

Przejdź

Uważaj, jak jedziesz, bo mandaty będą droższe. Ile i za co zapłacisz najwięcej?

Nowe kwoty mandatów za niektóre wykroczenia, w tym związane z nieuprawnionym posługiwaniem się kartą parkingową, przewiduje projekt rozporządzenia przekazany do uzgodnień przez MSW.

Przejdź

Ceny OC wzrosły marginalnie po wprowadzeniu Bezpośredniej Likwidacji Szkód

Po wprowadzeniu usługi Bezpośredniej Likwidacji Szkód ceny ubezpieczeń OC wzrosły marginalnie - wynika z analizy firmy CUK Ubezpieczenia.

Przejdź

Jak wyglądają limity za jazdę po alkoholu w Europie? Co grozi za ich przekroczenie?

Przed nami majówka. Wielu z nas wybierze się na krótki wypoczynek poza granice naszego kraju własnym autem, albo wynajmie pojazd w miejscu przeznaczenia.

Przejdź

Dziecko w foteliku. Prezydent podpisał ustawę zmieniającą przepisy

Konieczność przewożenia dziecka w foteliku bezpieczeństwa zależeć będzie tylko od jego wzrostu, zniknie obowiązująca obecnie granica wieku 12 lat - przewiduje nowela Prawa o ruchu drogowym, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski.

Przejdź

Sprawdzenie OC sprawcy - Bezpłatny system umożliwiający sprawdzenie ubezpieczenia OC pojazdów w UFG

Miło nam poinformować o udostępnieniu bezpłatnego systemu sprawdzania ubezpieczenia OC pojazdów prowadzonego przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Przejdź

Co to jest usługa „Historia Pojazdu" i kto może z niej skorzystać?

„Historia Pojazdu" to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu, motocyklu lub innego pojazdu zarejestrowanego w Polsce.

Przejdź

Ubezpieczenie turystyczne. Jaką ochronę gwarantuje?

Brak ubezpieczenia może kosztować cię na urlopie nawet kilka tysięcy złotych.

Przejdź

Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenia samochodowe dzielimy na obowiązkowe i dobrowolne. Kierowcy zobligowani są do zakupu obowiązkowej polisy OC, pozostałe ubezpieczenia mogą wybierać wedle uznania.

Przejdź

Po co się ubezpieczać?

W otaczającym nas świecie część zdarzeń uznajemy za pożądane, względnie dla nas obojętne.

Przejdź

Ubezpieczenie OC
- obowiązek każdego kierowcy

Polskie prawo nakłada na właścicieli pojazdów mechanicznych liczne obowiązki mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich członków ruchu drogowego. Każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu (samochodu osobowego i ciężarowego, motocykla, ciągnika rolniczego itp.) powinien na przykład posiadać ubezpieczenie OC.

Przejdź

Zakres polisy AC

O ile warunki polisy OC są ustalane z góry, ponieważ wykupienie jej jest obowiązkiem właściciela pojazdu mechanicznego, to Autocasco, jako ubezpieczenie dobrowolne, może być dopasowywane do potrzeb kierowcy.

Przejdź

Ubezpieczenie NNW

Po zakupie nowego samochodu kierowcy, poza obowiązkową polisą OC, mogą zdecydować się na wykupienie dobrowolnych ubezpieczeń innego rodzaju. Z cała pewnością warto rozważyć zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Przejdź

Jak wybrać dobrego ubezpieczyciela w Radomiu?

Zakup polisy nie należy do decyzji, które podejmujemy bez uprzedniego namysłu. Jak zdecydować się na odpowiednią?

Przejdź

Skontaktuj się z nami