Ubezpieczenie
budynków rolnych

W naszej multiagencji pomagamy w doborze polisy przeznaczonej dla rolników - w tym ubezpieczeń budynków rolniczych.

 

Dzięki współpracy z wiodącymi towarzystwami ubezpieczeniowymi mamy możliwość zaproponowania naszym Klientom zróżnicowanej oferty polis, które nierzadko można wygodnie połączyć z obowiązkowym ubezpieczeniem budynków mieszkalnych. Konsultacja z naszym przedstawicielem pomoże w rozwianiu wątpliwości.

 

Kiedy trzeba udać się do TU lub multiagencji?


O tym, czy ubezpieczenie budynków rolniczych musi być wykupione obowiązkowo (tak jak ma to miejsce w przypadku OC), decyduje kilka czynników. Przede wszystkim należy określić, jakie obiekty uwzględnione są w definicji tego terminu. Zwykle pod tym pojęciem rozumiemy budynki będące częścią gospodarstwa, posiadające fundamenty oraz dach, a także przekraczające swoją powierzchnią 20 metrów kwadratowych. Tunele foliowe, które nie są trwale związane z gruntem, nie będą więc objęte tą definicją. Przesłanką do obowiązkowego wykupienia polisy jest wielkość gospodarstwa - jeśli przekracza ona 1 hektar, zawarcie umowy jest konieczne, nawet jeśli czynnie nie prowadzi się działalności rolniczej.

 

Przed jakimi zdarzeniami chroni polisa?

 

Budynki rolnicze zwykle ubezpiecza się od szkód wywołanych zjawiskami atmosferycznymi: nawalnym deszczem, gradem, opadami śniegu, podtopieniami, uderzeniami pioruna czy też osuwaniem się ziemi. Polisa z reguły nie będzie obejmowała obiektów zużytych, a także szkód powstałych w wyniku działania umyślnego lub rażącego niedbalstwa. Jej podstawową wersję można jednak rozszerzyć o ochronę przed innymi zdarzeniami, jak uderzenie pojazdu bądź upadek drzewa, a nawet zdecydować się na wariant All Risk, który obejmuje wszystkie nieprzewidziane okoliczności.

 

Stacjonarne biura naszej multiagencji znajdują się w Radomiu, Warszawie, Pionkach, Iłży, Warce, Grójcu i Włodawie. Można skontaktować się z nami również telefonicznie i za pomocą formularza online. Zapraszamy na konsultacje z pracownikiem, który dobierze dla Ciebie polisę z satysfakcjonującymi warunkami umowy.

Skontaktuj się z nami