Ubezpieczenie turystyczne
na terenie RP

Wyjeżdżając na zagraniczną wycieczkę zwykle pamiętamy o wykupieniu koniecznego ubezpieczeniu.

 

Często jednak zapominamy, że podczas podróżowania po naszym krajów również jesteśmy narażeni na konsekwencje niespodziewanych zdarzeń, przed którymi warto zapobiegawczo się ochronić. W naszej multiagencji zaproponujemy Ci odpowiadającą Ci polisę dla podróżujących.

 

Kto zwykle sięga po polisy dla turystów?


Ubezpieczenia turystyczne na terenie RP najczęściej są wykupywane przez organizatorów wycieczek, zielonych szkół, pielgrzymek i innych większych grup. Sięgają po nią również osoby indywidualne, które chcą ochronić się od następstw nieszczęśliwych wypadków poniesionych podczas podróżowania.

 

Co może obejmować ubezpieczenie turystyczne na terenie RP?

 

Polisy dla turystów dotyczą takich sytuacji, jak nagła choroba, wypadek samochodowy, złamania i kontuzje, utrata bagażu i wiele więcej. Umowa obowiązuje na terenie RP i może obejmować takie formy pomocy, jak organizacja wizyty lekarza w miejscu pobytu, podstawienie samochodu zastępczego z kierowcą oraz pokrycie kosztów szkód. Można wykupić ją na nawet na jeden dzień wyjazdu.

 

Polisa zwykle nie obejmuje wydarzeń związanych z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Nie będzie miała też zastosowania w przypadkach, kiedy większość wyjazdu spędzamy w Polsce, a na jeden dzień wyjeżdżamy do sąsiadującego kraju i wypadek odnosimy właśnie tam. Obowiązuje bowiem jednie na terenie RP. Dokładne szczegóły i zakres ochrony zawarte są jednak w ogólnych warunkach umowy, a te różnią się pomiędzy różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Wielu z nich oferuje też rozszerzenia i opcje dodatkowe.

 

Pomoc multiagencji przy wyborze polisy

 

Organizujesz wycieczkę lub wybierasz się w podróż po Polsce? Zatroszcz się o odpowiednią ochronę od nieszczęśliwych wypadków. Nasza multiagencja ubezpieczeniowa może zaproponować Ci umowę o takim zakresie ochrony, jakiego potrzebujesz. Możesz odwiedzić jedno z naszych dziewięciu biur w województwie mazowieckim i lubelskim, by poznać szczegóły polisy dla turystów.

Skontaktuj się z nami