Ubezpieczenie
upraw

Czy wykupienie tego rodzaju polisy jest obowiązkowe? Tak, w następującym przypadku: rolnik powinien ubezpieczyć co najmniej 50% swoich upraw, jeśli pobiera on opłaty bezpośrednie. Wybrana polisa musi zaś dotyczyć zniszczeń, do których doszło w wyniku takich zdarzeń losowych, jak powódź, deszcz, grad, uderzenie pioruna, huragan, lawina, osunięcie się ziemi, przymrozki wiosenne bądź ujemne skutki przezimowania. Ochrona nie obejmie więc sytuacji, w których uprawy zostały zniszczone przez niedopatrzenie lub nieprawidłowe postępowanie rolnika.

 

 Pomoc finansowa od Państwa w opłacaniu składek


Co ważne, składki ubezpieczeniowe mogą być dofinansowane ze Skarbu Państwa w wysokości nawet do 65%. Warunkiem jest ubezpieczenie upraw rolnych przynajmniej od jednego z zagrożeń uznanych za obowiązkowe. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi współpracuje z ośmioma towarzystwami, z którymi podpisało umowę w sprawie wyżej wymienionych dopłat. Brak wykupionego ubezpieczenia obowiązkowego skutkuje zaś karami finansowymi.

 

 Jakie uprawy obejmuje ubezpieczenie?

 

 Polisą można objąć uprawy zboża, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, buraków cukrowych, roślin strączkowych, ziemniaków, chmielu i tytoniu, a także warzyw gruntowych czy drzewek owocowych. Dokładny zakres ochrony powinien zostać wyszczególniony w warunkach umowy. Ubezpieczenie upraw rolnych traktowane jest jako ubezpieczenie majątkowe. Zapewnia rolnikowi bezpieczeństwo finansowe na wypadek zniszczenia upraw rolnych w wyniku zdarzeń, którym nie sposób zapobiec.

 

Znajdziemy dla Ciebie odpowiedni zakres ochrony

 

 W naszej multiagencji doradzamy podczas zakupu polis ubezpieczeniowych dla rolników – zarówno tych obowiązkowych, jak i opcjonalnych rozszerzeń, które zapewniają jeszcze większą ochronę. Dzięki współpracy z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi możemy przedstawić Ci wiele ofert o zróżnicowanych warunkach. Dobór odpowiedniej polisy to brak zmartwień w przypadku uszkodzenia upraw rolnych. Skontaktuj się z jednym z naszych biur i dowiedz się, jaki zakres ochrony może Ci przysługiwać. Odwiedź nas w wybranej lokalizacji: w Warszawie, Radomiu, Iłży, Warce, Grójcu, Pionkach lub Włodawie!

Skontaktuj się z nami