Ubezpieczenie turystyczne
poza granicami RP

Odpoczynek w spokojnej, beztroskiej atmosferze to marzenie wielu z nas. Za granicą RP przestaje jednak obowiązywać ochrona zdrowotna NFZ, z której korzystamy w naszym kraju.

 

Co więc, gdy podczas wyjazdu do innego państwa dopadnie nas choroba lub kontuzja? Dzięki wykupieniu polisy to na ubezpieczyciela spada obowiązek pokrycia kosztów opieki medycznej.

 

By cieszyć się spokojnym urlopem, wyjazdem na stypendium lub wycieczką, której celem jest uprawianie sportu w malowniczej scenerii, pamiętaj by wykupić ubezpieczenie turystyczne poza granicami RP. Rachunki za pobyt w szpitalu mogą być bardzo wysokie i z pewnością położą się cieniem na Twoim wyjeździe - narażaj się więc na takie wydatki.

 

Podstawowy i dodatkowy zakres ochrony - co powinna zawierać polisa dla turystów?


Przede wszystkim zakres polisy najlepiej dobrać pod nasze indywidualne potrzeby – jedni z nas udają się poza granice RP na tydzień lub dwa, inni – na dużo dłuższy czas. By móc czuć się bezpiecznie, warto, by w umowie zawarte były zapisy dotyczące nie tylko pomocy w przypadku nagłej choroby, kontuzji lub nasilenia się objawów schorzenia przewlekłego - w razie problemu natury medycznej dużym ułatwieniem dla turysty będzie też na przykład pomoc tłumacza języka angielskiego.

 

Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują korzystne pakiety, w skład których wchodzą polisy NNW, OC, a także ubezpieczenia kosztów leczenia, pomocy assistance, bagażu podróżnego, a nawet opóźnionego lotu. Sportowcy-amatorzy, którzy wiążą wyjazd zagraniczny z okazją do uprawiania swojej dyscypliny, również mogą rozszerzyć zakres polisy w odpowiadającym im stopniu. Podobnie sprawa wygląda z pracownikami różnych branż, w których może istnieć ryzyko wypadku.

 

Pomoc multiagencji w wyborze polisy dla turystów

 

Za pośrednictwem multiagencji Anmar można otrzymać dostęp do szerokiego wyboru polis turystycznych oraz licznych ich rozszerzeń. Razem z nami zaplanuj spokojny wyjazd poza granice RP. Zapraszamy do jednego z naszych biur lub do kontaktu telefonicznego.

Skontaktuj się z nami