Informacje

Jak wybrać dobrego ubezpieczyciela w Radomiu?

Zakup polisy nie należy do decyzji, które podejmujemy bez uprzedniego namysłu. Jak zdecydować się na odpowiednią?

 

Oczywiście pierwszym krokiem powinno być określenie rodzaju (lub rodzajów) polisy. Wyróżniamy polisy, które należy wykupić obowiązkowo, jak i szereg rozszerzeń zapewniających ochronę dodatkową. Do tych pierwszych zaliczamy między innymi OC pojazdu i OC rolnika, a także zabezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego od ognia i zdarzeń losowych. Do dobrowolnych należy zaś na przykład autocasco, NNW, assistance, czy też polisy turystyczne.

Wybór ubezpieczyciela – jakie czynniki mają znaczenie?

Wysokość składki jest jednym z pierwszych czynników, które bierzemy pod uwagę przy wyborze wariantu dla siebie. Nie powinna mieć jednak decydującego znaczenia, podobnie jak wybieranie towarzystwa ubezpieczeniowego z polecenia znajomych. Dużo ważniejszy jest zakres oferowanej ochrony i to, czy jest on dostosowany do naszych potrzeb i wymagań. Na rynku istnieje wiele firm i towarzystw oferujących polisy, które w mniejszym lub większym stopniu różnią się od siebie szczegółami proponowanych umów. Tak zwane OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, określają zakres ochrony, a także sytuacje, których obejmować ono nie będzie. Musimy też zastanowić się nad tym, czy wystarczy nam tylko podstawowa wersja umowy, czy może warto nieco ją rozszerzyć.

 

Wybór pośrednika

Jeśli nie znamy się zbyt dobrze na zasadach zawierania takich umów lub mamy trudności z określeniem tego, jakiej ochrony potrzebujemy, warto skorzystać z pomocy agencji, która pomoże nam zdecydować się na najkorzystniejszą opcję. Najlepsi agenci i pośrednicy współpracują z wieloma towarzystwami, a więc są w stanie przedstawić nam szeroką ofertę polis, spośród których będziemy mogli wybrać odpowiednią.

 

Ubezpieczenia – Radom i okolice

Jeśli poszukujecie Państwo korzystnych ofert jednej z wyżej wymienionych polis, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą agencją. Podczas konsultacji wspólnie wybierzemy opcję dopasowaną do Państwa potrzeb.

Skontaktuj się z nami